TEREZKA a 5 GENERACÍ HOLČIČEK  BOHEMIA BRAS (foto 16.04.2008)

zleva:
CZ Champion GRACE BUTTERFLY BOHEMIA BRAS - 11 let
THERAPY for SOUL BOHEMIA BRAS - 7,5 roku
TORNADO TOKAITO BOHEMIA BRAS - 7,5 roku
Inter Champion & CZ Champion & PL Champion KIMI NICE MEMORY BOHEMIA BRAS - 9 let
CZ Champion & SK Champion I´M YOUR SAFETY BOHEMIA BRAS - 4,5 roku
PERLA ERINOR - 15 let
CZ Champion FAIRYLAND of BOHEMIA BRAS - 6 let
 
PO 5-TI LETECH

TEREZKA a 4 GENERACE HOLČIČEK  BOHEMIA BRAS (foto 11.08.2013)

zleva:
THERAPY FOR SOUL BOHEMIA BRAS - 13 let
IntCh PLCh CZCh KIMI NICE MEMORY of BOHEMIA BRAS - 15 let
IntCh VDHCh PLCh CZCh SKCh  I´M YOUR SAFETY of BOHEMIA BRAS  - 10 let
SKCh PLCh EMPRESS MESSALINA of BOHEMIA BRAS - 2,5 let
CHASTE GIRL of BOHEMIA BRAS - 10 let
 

V roce 1994 jsme usoudili, že nám i našim pejskům bude lépe mimo ruch velkoměsta, a tak se naším  útočištěm na několik let stalo Kaliště u Ondřejova - malá vesnička čítající 40 stálých obyvatel. Po nějaké době jsme se rozhodli pro stavbu domu, který by co nejvíce vyhovoval  nám i všem našim přátelům z říšezvířat a tak jsme natrvalo zakotvili v nádherné malebné krajině Posázaví v městečku Ondřejov, kam je z Prahy, coby kamenem dohodil (30km po D1).

 

Lovečtí psi, konkrétně Angličtí kokršpanělé, nás provázeli již od roku  1971, kdy do naší rodiny přišla první černá  fenka AC BRITA z HANSPAULKY z chovu paní Petrovové. Po jejím odchodu  do psího nebe se další členkou naší rodiny stala v roce 1984 černobílá holčička AC MIRA z BLATOVA z renomovaného chovu manželů Smržových. Naší životní láskou se však stali Labradoři, jejichž chovu a výcviku se cele věnujeme od roku 1991.

 
Stejné datum narození i odchodu za duhový most
Náhoda  nebo  osud?
BRITA z HANSPAULKY MIRA z BLATOVA
(17.04.1971 - 21.9.1977) (17.04.1984 - 21.09.1992)
Byla mým splněným dětským snem Černobílá obdivuhodná fenka s povahou plnokrevného koně
úžasná holčička se sametovou srstí a stejně sametovou povahou Velký milovník vody a fantastická chůva našich dětí, sluníčko našich dnů
 

Záměrem naší chovatelské stanice BOHEMIA BRAS je výhradně rodinný chov labradorských retrívrů, psychicky vyrovnaných  a fyzicky odolných jedinců, se zaměřením na vynikající exteriér bez genetických vad. Jsme přesvědčeni, že intelekt Labradora se nejvíce rozvíjí, pokud mu je umožněn stálý kontakt s člověkem,  proto všichni naši pejsci  žijí společně s námi v domě, a ne v kotcích nebo u boudy.  Jejich typické povahové vlastnosti a vrozené pracovní vlohy se snažíme upevňovat a dále rozvíjet  přípravou k pracovním zkouškám a jejich absolutoriem.Odměnou naší snahy je skutečnost, že naši pejsci  mají veselou, přátelskou a vyrovnanou povahu, a nás těší, že se někteří po absolvování příslušných zkoušek stali také nepostradatelnými pomocníky lidí jako vodicí, asistenční, cannisterapeutičtí, záchranářští a lavinoví psi. 

 

Velmi si vážíme několikaleté spolupráce se Střediskem výcviku vodicích psů (SVVP)  v Praze - Jinonicích www.vodicipsi.cz . Ve své péči máme jednu z chovných fenek střediska od níž jsme odchovávali  štěňátka, která se po dosažení věku dvou  měsíců předávala do předvychovatelských rodin, aby po dosažení roku, nastoupila do střediska k  několikaměsíčnímu výcviku a následnému absolvování zkoušek vodicích psů. Mimo toho jsou naši chovní pejsci také vybíráni ke krytí chovných fen střediska, především  pro vhodnost své povahy výborné zdraví.

 

Jsme členy několika evropských klubů sdružujících chovatele Labradorských Retrívrů:  FINSKÉHO LABRADOR CLUBU a nejprestižnějšího anglického THE LABRADOR CLUB, jehož patronkou je sama  anglická Královna. 

 

V ČR nejúžeji spolupracujeme s KCHLS (Klub chovatelů loveckých slídičů), pod jehož záštitou a díky  podpoře jeho vedení, především pana Ing. Kubeše pořádáme víkendové a týdenní výcvikové akce retrívrů zakončené OVVR, vydáváme Katalog retrívrů, připravujeme pro tisk klubový  Zpravodaj a pomáháme při realizaci klubových a speciálních výstav.

Zároveň jsem tímto klubem nominována na výstavy jako rozhodčí z exteriéru pro Labradorské Retrívry.
 
Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Čečrdlové, za pomoc a velmi cenné rady v začátcích našeho chovu labradorů a především za naše čtyři nejúžasnější kamarády,  kteří se stali základem našeho chovu BOHEMIA BRAS.
IntCh CZCh SKCh PLCh  WOODY BLAC of GOLDEN ERINOR NV MARCUS ERINOR "Billy"
*23.01.1995 † 03.07.2010 *02.09.1992  † 21.04.2008
PERLA ERINOR SKCh NV  HANNY ERINOR
*28.06.1993  † 17.05.2008 *07.05.1991   † 19.09.2002
 

Další členové rodiny .................

Naše rodina je početná především díky našim čtyřnohým kamarádům : 
 
Kobylka Terezka
 
 
 
 
 
 
oslí holčička Maruška
 
 
Holandské minikozičky
Mekta (*březen 2007) Mekotka (*leden 2008)
   
neuvěřitelně mazlivý kohout Pepino (*jaro 1996  †zima2008) rozetové morče Megie
 
JAVAN ZANDO "Kubuša"
Náš velký dík patří naší kamarádce - chovatelce Labradorských retrieverů, Britských a Sibiřských koček - Ance Dobroczyńske (Polsko) za úžasný dárek v podobě nádherného modrého Britského kočičáka se skvělým rodokmenem, potomkem mnoha šampionů a interšampionů, jenž se velice rychle po svém příjezdu stal v našem domě svrchovaným vládcem nad všemi ostatními kočkami a kocoury.
   
   
   
 
 
Každoročně, před příchodem zimy, nám naše shánčlivé labradoří holčičky  na práh domu snášejí malé ježky, které bereme na "zimní byt", neboť jinak by neměli šanci tuto roční dobu přežít.
 
 
 

zpět