SMETANOVÁ A ŽLUTÁ ŠTĚŇÁTKA PLÁNUJEME NA PŘELOM ROKU  2022/2023
V TUTO CHVÍLI NEMÁME ŽÁDNÁ ŠTĚŇÁTKA
 
Rádi bychom Vás poprosili, než projevíte zájem o štěňátko z našeho chovu, přečtěte si pozorně podmínky prodeje našeho štěňátka.
všechny plagiátory žádáme aby respektovali, že veškeré texty našich stránek jsou autorizovány
 
PROČ ŠTĚŇÁTKO PRÁVĚ OD NÁS a JAKÁ JE JEHO CENA ?

Mohlo by se zdát, že na základě úspěchů našeho chovu hledáme pouze zájemce z řad chovatelů. Opak je však pravdou. Je velmi málo chovatelů, kteří se mohou pochlubit tím, že jsou majiteli pejska nebo fenky z našeho chovu.

Neboť výstavní kariéra štěňátka pro nás nikdy nebyla, není a nebude prioritou při výběru vhodných páníčků pro naše štěňátka.

Vítáni nám jsou vždy ti, kdo hledají dalšího člena rodiny a parťáka pro aktivity svého volného času,  ti, u nichž miminko najde klidné zázemí rodiny, jíž se stane plnohodnotným členem, kde bude žít doma v obytné části domu nebo bytu, kde o ně bude celý život postaráno s největší péčí a láskou a kde i jednou, v kruhu své milující rodiny, dokončí svou životní pouť.  Taková je naše představa budoucího domova pro naše štěňátka. S takovými lidmi se velmi rádi setkáme

Kdo však hledá  jen živou hračku pro své nevychované děti, módní dekoraci do své výstavní zahrady nebo snad psa do kotce či boudy,  prosím nekontaktujte nás, připravovali bychom se navzájem zbytečně o čas.

Majitele našich miminek si velmi pečlivě vybíráme, před osobní návštěvou naší chovatelské stanice, kdy si se zájemci ujasníme vzájemné představy o výživě,  výchově a další důležité podrobnosti, které s sebou soužití s labradořím miminkem přináší,  štěňátko nikdy závazně neslibujeme ani prostřednictvím mailu ani prostřednictvím telefonního rozhovoru.

Je velmi důležité si uvědomit, že labrador se při dobré péči dožívá až 16-ti let, nejstarší holčička z našeho chovu se dožila 17-ti a pejsek takřka 18-ti let. Každý zájemce o štěňátko musí být připraven na to, že soužití s pejskem přináší nejen radost, ale někdy i také starost a že ani pejskům se, bohužel, nemoci nevyhýbají a především ve vyšším věku se může potýkat s některými zdravotními problémy, které s sebou stáří přináší.

Jak jsme se již na začátku zmínili, výstavní kariéra štěňátka není v žádném případě měřítkem pro náš výběr budoucích majitelů našich miminek, avšak v případě, že během života našeho pejska projeví jeho majitelé zájem o kynologické aktivity, velice rádi jim poradíme a v rámci svých možností i pomůžeme v jejich začátcích. Stejně tak jsme připraveni kdykoli poradit a pomoci, co se týká oblasti výživy, výchovy a zdravotního stavu našich štěňátek.

Cena za štěňátko z naší chovatelské stanice je  25 000,-Kč. Není to cena nejnižší, ale není to ani cena nejvyšší.

Je potřeba si uvědomit, že náklady na odchov kvalitní chovné fenky a chovného pejska, aby sami byli reproduktory především zdravých a kvalitních potomků se pohybuje rámcově nad 200 000,-Kč.

To, že pejsek nebo fenka získali na výstavě známku Výborná znamená, že museli bezpodmínečně splnit veškerá kritéria standardu plemene Labrador retrievera a pokud na výstavě ještě získali titul BOB, tak byli skutečně nejlepší z nejlepších.

Laikům to tak nepřipadá, ale on je opravdu veliký rozdíl v kvalitě chovné feny,  s níž  majitelé absolvují jen dvě výstavy povinné pro zařazení do chovu, bez ohledu na jejich výsledek (výborná, velmi dobrá) a pak již jen od 18-ti měsíců až do 8 let  rok co rok rodí štěňata.

A mezi fenkou jejíž exteriérová kvalita je na výstavách prokázána v průběhu více let, neboť jen zcela zdravá fenka si dokáže po dobu více let udržet tak skvělou výstavní kondici aby i ve vyšším věku byla ověnčena tituly nejvyššími.

 Takže pokud se pejsek nebo fenka mohou pochlubit  nejen známkou výborná ale navíc i dalšími výstavními tituly a to od více rozhodčích jak tuzemských, tak zahraničních, vypovídá to o jejich vysoké kvalitě, kterou bude tento jedinec s největší pravděpodobností předávat i svým potomkům. Rádi bychom jen podotkli, že náklady chovatele na jednu výstavu za jednoho psa se dle lokalizace výstavy pohybují v rozmezí od 1000 do 10 000,-Kč. Pro představu, naše Messinka získala v průběhu 7 let  tituly, včetně těch nejvyšších, na 46 výstavách v celé Evropě od Italského Janova až po Estonský Tallin.

 Druhou velmi zásadní položkou, je částka, která je potřebná ke zjištění zdravotního stavu budoucích rodičů., Pro předpoklad a také pro záruku zdraví štěňátek jsou zdravotní testy povinné a nepovinné (nadstandardní). Mezi povinné testy pro zařazení do chovu patří rentgen a následné vyhodnocení kyčelních a loketních kloubů, kdy se celková cena pohybuje kolem 5500,- Kč  a výsledek tohoto vyšetření hovoří o aktuálním stavu vyhodnocených kloubů  daného psa nebo fenky a tudíž  o předpokladu zdravotního stavu budoucích potomků.

 K nepovinným (nadstandardním) a vlastně zcela dobrovolným zdravotním vyšetřením, na něž své psy testují jen někteří zodpovědní chovatelé patří především genetické testy (např. PRA/prcd, EIC, HNPK, CNM, atd…) prováděné buď z krve nebo bukálních stěrů a cena za každý z těchto testů se pohybuje okolo 2500,- Kč.  To znamená, že tím, že své fenky a pejsky  na tyto nemoci testujeme a následně páříme opět s geneticky prokazatelně zdravými jedinci, ušetřili jsme již tato  finanční vydání  budoucím majitelům našich štěňátek, neboť můžeme 100% garantovat zdravotní stav štěňátka.

 Je velmi zvláštní uvažování lidí v otázce ceny za štěňátko:

Za všechny několik příkladů, jak někteří zájemci o štěňátko komunikují v telefonu nebo mailem:

 Prosím Vás, máte ještě štěňata a za kolik je prodáváte?

Počkejte, nejste jediní, komu volám, musím si to zapsat a pak se rozhodnu, kde bude nejlevnější……

Vážení, napište, jaká štěňata máte právě na skladě?

Kolipa byste za toho čokla chtěla?

Hele mne průkaz nezajímá, já to chci jenom na zahradu a na hraní pro děcka….

 Určitě stojí za zamyšlení, že při koupi auta, které si lidé pořizují na dobu 4-5 let se řídí kvalitou a vynaloží za ně statisíce, za dovolenou, kterou si užijí týden až čtrnáct dní vydají desetitisíce, při pořizování nové televize zkoumají kvalitu obrazu, zvuku, příjmu a jsou ochotni si za značku připlatit.

 Avšak při  pořízení pejska – živé bytosti, která člověka doprovází v dobrém i zlém  -   je kvalita mnohými lidmi zcela opomíjena a záleží jim jen na co nejnižší ceně.

Zájemci o štěňátko si možná ani neuvědomují, že za 51 let  chovu pejsků (od r. 1971), z toho 31 let se věnujeme pouze labradorům (od r. 1991), náš chov stavíme na zcela zdravých jedincích s charakteristickou povahou a i takové si vybíráme pro krytí našich feneček. Všichni naši pejsci žijí s námi doma, nikoli v kotci nebo boudě, s našimi štěňátky jsme od porodu až po jejich odchod do nových rodin 24 hodin denně a věnujeme jim maximální péči. S jejich majiteli pak zůstáváme v kontaktu minimálně po dobu prvního roku věku štěňátka, mnohdy po celý život. Většina majitelů se k nám vrací pro nového labradořího kamaráda, když ten předchozí odejde. Vždy jsme ochotni poradit a v rámci svých možností pomoci,  co se výživy, výchovy, výcviku a veterinární péče týká. 

Mohou toto o sobě napsat výrobci aut, spotřební elektroniky nebo cestovní kanceláře? A přesto cenu jimi stanovenou nikdo nezpochybňuje!

 
Všem našim labradořím miminkům pomáháme přijít na svět.................
..........a všechny naše pejsky držíme v náruči, když se jejich čas naplní.
 
zpět